ש.ה. גורן מתמחים במתן פתרונות מלאים - ציוד כיבוי אש, בטיחות והערכות חירום תוך שימוש בטכנולוגיות מתקדמות

כיבוי אש והערכות חירום

נסיון מבצעי

מוצרינו הם בעלי ניסיון מבצעי
והצלחות מוכחות והם נמצאים
בשימוש יומיומי בארץ
ובעולם.

כיבוי אש והערכות חירום

איכות מוכחת

אנו מקדישים תשומת לב לא רק
לאיכות המוצר, אלא גם
לבטיחותו של המשתמש
והסביבה

כיבוי אש והערכות חירום

חדשנות

אנו פועלים בפרויקטים יזמיים
של פיתוח מערכות ופתרונות
חדשים לשוק עולמי.

FireAde2000

מערכות כיבוי CAFS

מערכות כיבוי ACAF

Enforcer 60 Tomcar

מערכות ערפל מים

ציוד חירום לחורף

מערכת כיבוי בקצף - ENFORCER

מערכות כיבוי אש בקצף מסוג ENFORCER

כבאית

משולחן השרטוט ועד ללקוח

חומר כיבוי מתקדם FireAde

חומר כיבוי מתקדם לכיבוי כל סוגי השריפות

סקיד לכיבוי אש

Waterax Striker2 Skid ערכת כיבוי לתעשיה ולשטחים פתוחים

אין תחליף להוכחות בשטח...

כיבוי אוטובוס בוער בתל השומר

דצמבר 2018, כיבוי אוטובוס בוער בבי"ח שיבא

דצמבר 2018, בית חולים שיבא תל השומר, אוטובוס בוער בכניסה לבית החולים.
ממונה הבטיחות קיבל קריאה והגיע לזירה עם הצוות שלו ושני רכבי כיבוי: טרקטורון Kawasaki מצוייד במערכת כיבוי אש בקצף Enforcer 60 טרקטורון כיבוי נוסף מצוייד במערכת כיבוי אש בקצף Enforcer 10
בשני הרכבים המערכות הכילו חומר כיבוי מתקדם מסוג FireAde2000
השריפה כובתה תוך דקות אחדות, עוד לפני הגעת צוותי כיבוי האש.

FireAde - כיבוי אש בשדות עוטף עזה

אביב 2018, שריפות בגבול עזה

במהלך חודשים אפריל ומאי 2018 התפתח בגבול עזה טרור מסוג חדש- טרור עפיפוני תבערה.
העפיפונים הבוערים גרמו לשריפות ענק בשדות חקלאיים ובשטחים פתוחים בגבול הרצועה.
על מנת לתת תגובה מהירה ולהשתלט על האש המתפשטת נכנסה לפעולה יחידת ית"מ (יחידת תגובה מהירה) של הכבאות.
ביחידה פועלים לוחמי אש, רכובים על אופנועים, אשר מגיעים ונותנים מענה מיידי לכל שריפה שפורצת.
על האופנועים מותקנות מערכות כיבוי מסוג Enforcer (מערכות כיבוי אש בקצף בעלות מיכל של 11 או 22 ליטר) וחומר כיבוי מתקדם מסוג FireAde2000.
לוחמי האש פעלו במהירות ובנחישות לכבות את האש ולמנוע את התפשטותה.

לצפייה בסרטון

FireAde - כיבוי שריפה בספינת משא

נובמבר 2015, כיבוי אוניית תירס בנמל חיפה

בתאריך 15.11.2015 פעלו כוחות גדולים של לוחמי אש בנמל חיפה בעקבות שריפה אשר פרצה במחסן אונית תפזורת בעלת קיבולת של 6500 טון תירס. בעת ההכנות לתחילת פריקת המטען, הבחין אחד העובדים בעשן הבוקע מאחד המחסנים בבטן האוניה. בתחילה בוצעו ניסיונות כיבוי בעזרת CO2 תוך נסיון לחנוק את האש, נסיון שלא הועיל. בשל העובדה שכיבוי במים עלול להביא לנזק במבנה האוניה ויציבותה, הוחלט על שימוש בחומר כיבוי מתקדם FireAde2000 במינון נמוך תוך שימוש בכמות מים מזערית. עד מהרה, לוחמי האש הצליחו להשיג שליטה על הבעירה ומבלי שנגרם נזק למבנה האוניה.

כיבוי אוטובוס בעזרת FireAde

אפריל 2016, כיבוי אוטובוס בירושלים במהלך פיגוע חבלני

בתאריך 18.4.2016 אירע פיצוץ באוטובוס ציבורי בכניסה לשכונת תלפיות. מהפיצוץ נפגעו 21 אנשים האוטובוס ומספר רכבים שעמדו בסמוך לו החלו לעלות באש. כוחות הכיבוי שהגיעו לשטח פעלו במהירות על מנת לכבות את האוטובוס הבוער תוך חשש שישנם עדיין לכודים ופצועים בתוך הלהבות. על מנת להגיע במהרה אל הלכודים ולכבות את האש בזריזות בוצע שימוש בחומר כיבוי מתקדם FireAde2000. ברשת הקשר ניתן לשמוע את קולות הכבאים מבקשים להזין את צינורות הכיבוי ב-FireAde2000.

קישור לכתבה באתר Ynet

FireAde כיבוי שריפה בדולב

נובמבר 2016, שריפה בישוב דולב מ.א. מטרה בנימין

במהלך חודש נובמבר 2016 סבלה מדינת ישראל מגל שריפות והצתות בישובים ואזורים רבים ברחבי המדינה. בליל ה 22.11.2016 פרצה שריפת חורש בסמוך לישוב דולב. השריפה התפשטה במהרה לקו הבתים הראשון בישוב והתושבים החלו להתפנות מבתיהם. צוות החירום של הישוב, בסיוע כוחות כיבוי נוספים פעלו לכיבוי האש והגנה על בתי ותושבי הישוב. צוות החירום של הישוב והמועצה האזורית, הצטיידו מבעוד מועד בחומר כיבוי מתקדם FireAde2000 על מנת לשפר את יכולת המענה שלהם עם ציוד הכיבוי שהיה ברשותם (גרורי כיבוי פשוטים). הצוותים הצליחו להדוף ולעצור את האש ביעילות תוך ביצוע פעולות של כיבוי ישיר ועיכוב בעירה באזורים רגישים.

FireAde חומר כיבוי ידידותי לסביבה

אפריל 2016, שריפה במאה שערים

בתאריך 4.4.2016 פרצה שרפה במבנה מגורים בשכונת מאה שערים בירושלים. בשל צפיפות המבנים וריבוי חומרי הבעירה, התפשטה האש במהירות גבוהה לבתים הסמוכים. כוחות הכיבוי שהגיעו למקום נתקלו בקושי רב בשל הגישה הבעייתית אל תוך ובין המבנים הבוערים. בשל ריבוי האוכלוסיה באזור ביצעו הכבאים שימוש בחומר כיבוי מתקדם FireAde2000. הכבאים השיגו במהירות שליטה  על האש המתפשטת ומנעו נזק רב לרכוש ולחיי אדם.

כיבוי אש במגרש גרוטאות עם FireAde

יולי 2015, מגרש גרוטאות בחולון

בתאריך 7.7.2015 פרצה שריפה במגרש לגרוטאות רכב בחולון. במהלך השריפה עלו באש כ-30 כלי רכב בו זמנית. צוות הכיבוי שהגיע לאתר, ביצע שימוש ב-FireAde2000, במינון נמוך של כ-0.5% בלבד דרך מיכל המים ומשאבת הכיבוי המותקנת על הכבאית. בתוך דקות ספורות השיג הצוות שליטה באש והכריז על סוף האירוע וחזרה לשגרה.

לוגו FireAde2000

FireAde2000 חומר הכיבוי המתקדם בעולם, המתאים לכיבוי כל סוגי שריפות

FireAde2000 הינו מוצר הדגל כחלק מסדרה שלמה של מוצרים בתחום כיבוי האש וטיפול בזיהומים.
כל מוצרי החברה ידידותיים לסביבה ואינם רעילים לאדם, לחי ולצומח.

  • בעל חיי מדף לא הגבלה!
  • טכנולוגיה ירוקה – מכיל חומרים טבעיים בלבד. ללא רכיבים סינטטיים או חומרים רעילים. ללא חומצות ומלחים ורכיבי PFOA + PFOS
  • אינו קורוסיבי ואינו פוגע במתכות, בציוד הכיבוי או בציוד במוקד האש – חסכון בעלויות תחזוקה
  • מתכלה באופן טבעי (100% Biodegradable) – ללא צורך בטיהור השטח לאחר השימוש
  • עמיד בטמפרטורות קיצוניות
  • ניתן לשימוש עם מים מתוקים, מליחים ומלוחים
  • ניתן לשימוש כקצף, כתרסיס או כתוסף למערכות כיבוי על בסיס מים (כבאיות, מיכליות, ספרינקלרים ועוד). בנוסף, מתאים גם לכיבוי אווירי
  • ניתן לקבל את החומר במגוון גרסאות – AFFF& Wetting agent, AFFF-AR, Class A, Mil-Spec, Climate Control
  • FireAde2000 עומד במספר רב של תקנים בינלאומיים

חומר הכיבוי המתקדם בעולם, המתאים לכיבוי כל סוגי השריפות. FireAde2000 הינו מוצר הדגל כחלק מסדרה שלמה של מוצרים בתחום כיבוי האש וטיפול בזיהומים. כל מוצרי החברה ידידותיים לסביבה ואינם רעילים לאדם, לחי ולצומח. חומר הכיבוי FireAde2000 משלב טכנולוגיה וכימיה חדשנית אשר פועלות באופן שונה לחלוטין לעומת קצפי כיבוי מסורתיים. הייחודיות של חומר הכיבוי המתקדם FireAde2000 מביאה מימד חדש לתחום כיבוי האש אשר לא נראה לפני כן.

FireAde2000 מהווה פריצת דרך חדשנית אשר יצרה שינוי משמעותי בתעשיית הכיבוי. בעבר, המבנה הכימי של קצפי הכיבוי לא אפשר להשתמש באותו החומר גם עבור שריפות מוצקים (סוג A), שריפות נוזלים (סוג B), שריפות שמנים (סוג F) ומתכות קלות (סוג D) וגם כמעכב בעירה. היצרנים פיתחו 10-15 סוגים שונים של מוצרים נפרדים לכיבוי שריפות מסוג A או B. דבר זה יצר קושי רב בבחירת חומר הכיבוי המתאים ביותר לכל שריפה. כיום בעזרת FireAde2000 ניתן לכבות במהירות וביעילות את כל סוגי השריפות ללא חשש.

שונה מחומרי כיבוי מסורתיים, אשר פועלים במישור אחד בלבד של האש (לדוגמא- מים מקררים, קצף מונע חדירת חמצן, אבקה מתנגדת לתגובה הכימית), FireAde2000  פועל כנגד ארבעת מרכיבי השריפה במקביל (חום, חמצן, חומר ותגובת שרשרת). פיזור החומר בצורה אחידה מכבה את האש באופן מיידי ואף מונע אפשרות להדלקות מחדש. חומר הכיבוי FireAde2000 מספק יכולות חדשות אשר מביאות שיפור משמעותי ביכולת הכיבוי, כמו גם בשמירה על בטיחותם של הכבאים.

FireAde2000 זול יותר מחומרי כיבוי אחרים בשל המינון הנמוך אשר נדרש לערבב עם המים (עד כדי 0.25%). בנוסף כושר הכיבוי הגבוה מקטין את כמות החומר הנצרך. מחקרים ונסיון מצטבר אף מראים ששימוש FireAde2000 מקטין וחוסך כסף רב בתחזוקה של ציוד הכיבוי (משאבות, ממננים, צנרת וכו'). לאחר כל זה יש לזכור של-FireAde2000 אין תאריך תפוגה ולכן ניתן לחסוך עלויות חידוש מלאי לאורך השנים.

שימוש ב – FireAde2000 מייתר את הקושי בבחירת חומר הכיבוי המתאים ביותר, שכן אותו החומר מתאים לכיבוי כל סוגי השריפות – מוצקים (סוג A), נוזלים (סוג B), מתכות (סוג D), שומנים מן החי (F) ולשימוש כמעכב בעירה.

במקרים בהם FireAde2000 מעורבב עם מים מזוקקים- ניתן לבצע כיבוי של שריפות חשמל תחת מתח חי. במידה ומבוצע שימוש במים רגילים (מי רשת) לא ניתן לבצע כיבוי של שריפות תחת מתח חי בשל מוליכות המים.